Multiculturele samenkomst Kracht in Escamp

Stichting Lexes organiseert al vele jaren activiteiten die gericht zijn op het verhogen van de participatie van multiculturele Haagse samenleving. Deze activiteiten worden over het algemeen wijkgericht georganiseerd en kennen een gemengde publieke samenstelling. De deelnemende participanten hebben zeer veel waardering voor deze activiteiten, omdat ze mede daardoor uit hun isolement worden gehaald en in contact komen met anderen dan de eigen gemeenschap. De stichting gaat daarom weer op 2 december de samenkomst ‘Multiculturele kracht in Escamp’ organiseren.

De bevolkingssamenstelling van de stad Den Haag is de afgelopen decennia sterk gewijzigd. Meer dan de helft van de Haagse bevolking heeft inmiddels een andere culturele achtergrond. Wij zijn niet langer een stad waarin één bepaalde bevolkingsgroep domineert. We zijn een stad waarin wij in veel harmonie naast elkaar wonen. Toch zijn wij ook een stad waarin leden van de verschillende bevolkingsgroepen weinig weten over elkaars culturele achtergronden. In de praktijk lijkt het er soms op dat de groepen in Den Haag naast elkaar leven en weinig belangstelling hebben voor de ander.

“Het laatste is een belangrijke voorwaarde om de multiculturele Haagse gemeenschap vorm te geven. Tegelijkertijd beseffen wij dat dit geen gemakkelijke opgave is, omdat groepen door de jaren heen gewend zijn zich te richten op de eigen groep.” Desalniettemin wil Stichting Lexes zich inspannen om deze verbinding tot stand te brengen en de culturele interactie tussen groepen bevorderen. Als aanzet hiertoe presenteert zij een varieté programma van cultuur, zang, dans en muziek. Tevens worden drie sprekers uitgenodigd, namelijk wethouder Rabin Baldewsingh, stadsdeeldirecteur Escamp René Baron en John Waalring, Dit vanwege hun professionele kennis van diverse migrantengroepen.

Middels dergelijke programma’s wordt aan de verschillende Haagse bevolkingsgroepen een platform geboden om hun specifieke culturele eigenheden te presenteren. Dit programma zal plaatsvinden op zaterdag 2 december (aanvang 16.00 uur, inloop vanaf 15.00 uur) in Theater Dakota aan de Zuidlarenstraat 57 in Den Haag. De entree is gratis, maar aanmelden is wel verplicht via stglexes@gmail.com of 06-24542592.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.