HagaZiekenhuis is Seniorvriendelijk

Het HagaZiekenhuis heeft het keurmerk Seniorvriendelijk Ziekenhuis 2015-2016 gekregen, omdat het voldoet aan de criteria van de ouderenbonden.

De ouderenbonden Unie KBO, PCOB, NVOG en NOOM hebben gekeken naar de kwaliteitsaspecten die voor ouderen van belang zijn. Hun conclusie: het HagaZiekenhuis voldoet aan de criteria. In het HagaZiekenhuis wordt bijvoorbeeld door een medisch-verpleegkundig geriatrieteam en indien nodig met collega-specialisten, zorg op maat geleverd. Er is extra aandacht voor de behoeften en gezondheidsrisico’s van de oudere patiënt. Bij ouderen vanaf 70 jaar wordt altijd een screening uitgevoerd om de kwetsbaarheid in te schatten.

Ouderencentrum voor de regio
Ouderen kampen vaker met meerdere chronische ziekten zoals diabetes en hart- en vaatziekten en er zijn meer cognitieve of sociale beperkingen. Dat maakt ouderen kwetsbaarder. Om te voorkomen dat oudere patiënten inadequate zorg krijgen heeft het HagaZiekenhuis het Haga Ouderencentrum opgericht waar de oudere, kwetsbare patiënt wordt opgenomen.

Extra aandacht
“De voorkeuren, wensen en verwachtingen van ouderen op medisch en psychosociaal gebied verschillen regelmatig van die van jongeren. Deze kenmerken en vaak bijkomende chronische ziekten bemoeilijken de diagnostiek, behandeling en begeleiding. In het HagaZiekenhuis is het geriatrieteam gespecialiseerd om deze patiënten adequaat te behandelen en te begeleiden in het zorgproces. De extra aandacht moet voorkomen dat kwetsbare 70-plussers door een opname in het ziekenhuis achteruit gaan. Tijdens een opname zijn patiënten lichamelijk en geestelijk vaak verzwakt. Daardoor moeten zij dan naar een verpleeghuis. Dat willen we voorkomen. De kwaliteit van leven staat in het zorgproces altijd centraal. Wij hechten veel waarde aan de behoeften en wensen van de patiënt”, aldus internist-ouderengeneeskundige Frederiek van den Bos die samen met haar collega internist-ouderengeneeskunde Joep Lagro en gespecialiseerd verpleegkundigen het geriatrieteam vormen.

Shuttleservice
De extra aandacht voor ouderen begint al bij binnenkomst in het ziekenhuis. Gastvrouwen verwelkomen patiënten en begeleiden hen naar de afdeling of polikliniek. Voor patiënten die minder goed ter been zijn heeft het HagaZiekenhuis op locatie Leyweg een ‘Schipholshuttleservice’.

Foto: Veel aandacht voor ouderen in het HagaZiekenhuis.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.