De wijk Vrederust is sinds afgelopen februari zes helpende handen rijker. Onder begeleiding van Abdel el Kadi van Stichting Mooi en Simone van der Kooij van de Koetsveldschool, pakken de leerlingen allerlei klussen op om vooral de buitenruimte schoon te houden.
Iedere maandag gaan zij de wijk in. Dan prikken ze papier, halen onkruid weg, controleren speeltoestellen en lopen ondergrondse restafval containers langs. Om de gemeente te helpen maken zij meldingen van de problemen die zij zelf niet kunnen oplossen. Bijvoorbeeld als een container vast zit of als veel rommel op straat ligt.
Deze melding maken ze met de app BuitenBeter. Zo leren kinderen hoe deze app werkt. Maar ze worden ook door de gemeente op de hoogte gehouden van de afhandeling van de melding. Ook zijn de leerlingen betrokken bij de buurtbewoners. Want zij schenken koffie en thee in voor ouderen en organiseren ook een bingo. Vanuit de gemeente Den Haag ontvangen de leerlingen Crownies waarmee ze kunnen sparen voor een gezamenlijke activiteit. De Koetsveldschool De Koetsveldschool is een school voor kinderen met speciale onderwijsbehoeften. Hier wordt speciaal onderwijs aangeboden aan leerlingen die zeer moeilijk leren (ZML). De leerlingen leren niet alleen lezen, rekenen en schrijven. Maar ook om samen te werken en samen te leven.
Bent u geïnteresseerd de leerlingen ook een handje te helpen? Neem contact op met Abdel el Kadi van Wijkcentrum Bouwlust op telefoonnummer 070-3231860.