Op vrijdag 1 juli is het weer smullen tijdens het Culinaire Landenfestival in Winkelcentrum Oud Rijswijk. Om 16.00 uur zal Burgemeester Michel Bezuijen dit inmiddels traditionele zomerfeest openen. Vervolgens gaan de feestelijkheden van start in het brede deel van de Herenstraat, met een spetterend optreden van de meer dan 80 dansers van de Balletstudio Karin den Os.
Thema van het zomerfeest is ‘zon en vakantiegevoel’. De culinaire hoogstandjes, de feestelijk versierde straten, de muzikale en theatrale optredens zullen dat dan ook volop uitstralen. Alle horeca- en foodondernemers hebben een land gekozen waarvan zij de heerlijkste hapjes voor u klaarmaken. Heeft u zin in een Amerikaanse hamburger, Indonesische saté, Sushi, Nieuwe Haring, Spaanse Tapas, de echte Belgische frietekes, enzovoort, dan kunt u daarvoor op 1 juli in Oud Rijswijk terecht. In alle straten zijn specialiteiten van meer dan twintig landen te proeven. Natuurlijk is er ook een groot aanbod aan drankjes, waaronder Rijswijks bier (!), allerlei wijnen, biersoorten, sapjes en andere dorstlessers, om de hapjes te vergezellen.
Op twee podia en door het winkelcentrum heen zijn optredens: de bekende Philetta’s zijn weer van de partij, de Zangacademie met Sabrine Hendriks, de Brasilian Vibes, het Noize Collective, Indonesische dansdemonstraties, enz. Wim Zweekhorst trakteert u met het Buziau-lied op een voorproefje van de musical-revue over Johannes Buziau, die in oktober in de Rijswijkse Schouwburg te zien is. Behalve de brassband die door het winkelcentrum loopt, laten ook diverse restaurants en winkels muzikaal van zich horen. Er zijn verder kinderactiviteiten, workshops en een grote waterballenbak.
Aan het zomerse feestgedruis komt officieel om 21.00 uur een eind; het zonnige vakantiegevoel zal dan nog lang bij een ieder blijven hangen.