Tyronne Ebuehi schikt zich in zijn rol

Zondag 30 oktober: ADO Den Haag-AZ. Aanvang 16.45 uur.


Overal waar een plek vrijkomt, vult Tyronne Ebuehi die in. Of het nu rechtsback, linksback of zelfs rechtsbuiten is, maakt de geboren Haarlemmer niets uit. Als hij maar waardevol voor het team kan zijn.

Van de redactie

De vaste rechtsback zou hij worden. Dat zat aan het begin van het seizoen bij Tyronne Ebuehi, zoon van een Nigeriaanse vader en een Nederlandse moeder, in zijn hoofd. Maar toen de competitie begon, had trainer Zeljko Petrovic slechts een plekje op de bank voor hem gereserveerd. Een basisplaats leek ver weg. “Dat was wel een grote teleurstelling,” zegt de twintigjarige verdediger. “In de tweede helft van vorig seizoen heb ik best veel gespeeld en die lijn wilde ik doortrekken. Maar als er met José San Roman een concurrent wordt aangetrokken, dan weet je dat die niet voor de bank wordt gehaald.”
Met als gevolg dat hij in de eerste competitiewedstrijd tegen Go Ahead op de bank zat… om vervolgens als rechtsbuiten in te vallen en zijn eerste Eredivisiedoelpunt te maken. “Ik was enorm verbaasd dat ik daar kwam te spelen. Daar had ik bij ADO Den Haag nog nooit gestaan. Zelfs niet op de trainingen. Maar het ging gelijk goed. Ja, daarna werd Becker voor die positie gekocht maar ik zag hem niet als een concurrent, omdat ik wist dat ik het seizoen niet als aanvaller zou afmaken.”
Daarom richt hij zich op beide backposities. “Mijn voorkeur gaat uit naar rechtsback, omdat je op links toch geneigd ben om naar je rechterbeen te draaien. Maar op elke positie waar de trainer me neerzet, doe ik mijn best.”

Opgewekt
Petrovic onthulde tijdens een persconferentie dat de trainersstaf een zwak voor de jongeling heeft. Voor zijn manier van trainen en voor zijn opgewektheid. “Natuurlijk is het niet leuk om op de bank te moeten plaatsnemen, maar het heeft geen zin om er met de pet naar te gooien. Daar heb ik helemaal niets aan. Daarom probeer ik positief te blijven.”
Daarvoor wordt hij beloond. Eerst als linksback voor de geblesseerde Aaron Meijers, later als rechtsback voor de gepasseerde Jose San Roman. Op die manier kan hij zijn persoonlijke doel inwilligen. “Meer spelen dan vorig seizoen. Toen kwam ik tot veertien competitiewedstrijden. Dat probeer ik te overtreffen. Ik vind ook dat ik bij ADO Den Haag nog lang niet uitgeleerd ben. Maar als ik tot de winterstop alleen maar op de bank zit, dan moet ik overwegen om uitgeleend te worden. Maar daarmee ben ik nu niet bezig. Het doel is nog steeds om basisspeler te worden.”

Foto: Tyronne Ebuehi is een gaatjesvuller met een voorkeur voor rechtsback.

Foto: Laurens Lindehout

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.