Eerste indoor World Tour beachvolleybal naar Den Haag

Het eerste indoor FIVB World Tour beachvolleybaltoernooi ter wereld zal in 2017, 2018 en 2019 in de Sportcampus Zuiderpark in Den Haag worden gehouden. In 2018 en 2019 zal de FIVB World Tour zelfs starten in de hofstad.

In Rio de Janeiro hebben FIVB voorzitter Ari Graça, wethouder Rabin Baldewsingh, Nevobo-voorzitter Peter Sprenger en Norbert Chevalier, directeur TIG Sports, deze week hun handtekening onder een overeenkomst gezet. De ondertekening vond plaats op een bijzondere locatie: Het Volleyball House van de FIVB, een basisschool die door de wereldbond opgeknapt wordt, waardoor de leerlingen na de vakantie in een volledig gerenoveerd gebouw naar school kunnen.

Den Haag is al jaren dé beachvolleybalstad van Nederland en werkt vanuit haar topsportbeleid sinds 2007 intensief samen met de Nevobo. Gezamenlijk worden er (inter)nationale beachvolleybal evenementen verworven en georganiseerd.
Naast het semipermanente beachstadion op het sportstrand van Scheveningen wordt in 2017 ook de indoor-beachvolleybal trainingslocatie in Sportcampus Zuiderpark in gebruik genomen. Beach Volleybalteam Nederland, dat al jaren in Den Haag traint, krijgt daar de beschikking over een ultramoderne beachsporthal met zes beachvolleybalvelden.
Niet verwonderlijk dus dat de residentie na het EK, diverse World Tours en vorig jaar het WK, de gaststad wordt van het eerste indoor FIVB World Tour beachvolleybaltoernooi.

Foto Ronald Hoogendoorn

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.