Het Strandwalfestival kan beginnen

Het Strandwalfestival, dat komend weekend van vrijdag 9 tot en met zondag 11 september in Rijswijk plaatsvindt, is klaar voor de start. Drie dagen lang laat Rijswijk aan zijn inwoners zien hoe het boeit en bloeit in deze groene gemeente. De toegang is gratis. Iedereen is welkom in Oud-Rijswijk op het festivalterrein.

De Van Vredenburchweg is zaterdag omgebouwd tot Strandwalboulevard waarop de Strandwalmarkt staat. Op vrijdag- en zaterdagavond is het groot feest in het Rijswijkse bos en zondag familiedag rond kinderboerderij Het Akkertje en in de Herenstraat. Tijdens het Strandwalfestival maak je kennis met de vele activiteiten, die tal van Rijswijkse organisaties te bieden hebben op het gebied van (internationale) cultuur, kunst, muziek, sport en maatschappelijke ondersteuning.

Vrijdagavond rond 19.00 uur is de aftrap in het Rijswijkse Bos door het projectkoor Rijswijk Zingt Mee o.l.v. Gregor Bak. Daarna zijn er optredens van Frank & The Silly Symphonies, Jennie Lena & band en als afsluiting van de eerste dag Dj Phalerieau (Valerio Zeno) & MC Alainde Lon.

Zaterdag vanaf 12.00 uur is het een drukte van belang op de Strandwalmarkt met 100 kraampjes met alles wat Rijswijk sportief, cultureel, muzikaal, culinair, maatschappelijk en ondernemend te bieden heeft. Je kunt daar terecht in het tijdelijk stadhuis en college- en raadsleden ontmoeten. Er staat een duurzaamheidspaviljoen, het Taalhuis in de stad, je kunt kastelen bouwen, duiken, over water lopen, knutselen en sporten. Het behoort allemaal tot de mogelijkheden. De vijf binnen- en buitenpodia tellen maar liefst meer dan 50 optredens van muziek, zang, dans, ballet, sport en nog veel meer. Voor de inwendige mens is ook gezorgd met verschillende uitgiftepunten voor eten en drinken. Dit weekend is het eveneens monumentendag waarop tal van Rijswijkse historische gebouwen voor het publiek geopend zijn, zoals de Oude Kerk in de Herenstraat en de Bonifatius aan de Van Vredenburchweg.

Zaterdagavond vanaf 19.00 is er een gevarieerd programma in het Rijswijkse Bos met het Rijswijks Theaterorkest, de show- en marchingband Victory, de aankomst van de kinderen die overdag hun lampion hebben beschilderd. En ook optredens van jeWelste, Trijntje Oosterhuis & live band en als afsluiter DJ Daniël Thomasso.

Op zondag is het vanaf 10.00 uur Familiedag op en rond Kinderboerderij het Akkertje. Naast de vele activiteiten op het Akkertje, is Scouting Rijswijk prominent aanwezig en is de ‘geheime tuin’ van School- en hobbytuinen aan het Julialaantje geopend. RGU DELA verzorgt met een podium de muzikale ondersteuning. De sportievelingen kunnen hun benen strekken tijdens georganiseerde wandeltochten en hardloopwedstrijden. Uiteraard laat ook winkelcentrum Oud Rijswijk in en rond de Herenstraat zich niet onbetuigd, met de koopzondag, antiek & curiosamarkt, oldtimershow, papiermarkt en muzikale optredens.

Kortom een veelheid aan mogelijkheden voor jong en oud om kennis te maken met wat Rijswijk zoal te bieden heeft. Als de weersvoorspellingen ons niet bedriegen wordt het een stralend zomers weekend.

Wil je nog meer weten volg de Strandwal App. Het festival is al te volgen via Facebook, Twitter en de website www.strandwalfestival.nl

Foto: Hanno van Dam

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.