Dit jaar zal het Kindercorso weer voor het Varend Corso uit varen. Het is het zesde jaar op rij dat het Kindercorso meevaart. De boten zijn volledig ontworpen en opgemaakt door kinderen. Ze hebben hun ontwerpen gebaseerd op het thema van dit jaar: Helemaal Hollands! Het prachtige resultaat kan iedereen gratis komen bekijken op 3, 4 en 5 augustus in de wateren van het Westland.
Voor de zesde keer is een kindercorso aan de stoet van het Varend Corso toegevoegd. De 7 boten van het kindercorso is een verrijking voor het corso waarmee ook de jongere deelnemers van 8 tot 14 jaar een eigen plekje hebben te midden van de overige boten. Ook zal er minimaal één speciale ‘tienerboot’ voor 12 tot en met 18 jarigen meevaren met het corso. De vletten voor het kindercorso zijn door de scouting ter beschikking gesteld.
Vlootschouw
Het corsoweekend is in de loop der jaren uitgegroeid tot meer dan alleen een feest op het water, want ook op de wal worden jaarlijks tal van activiteiten georganiseerd. Traditiegetrouw zijn voor deze editie ook weer fiets- en boottochten naar het corso uitgezet. Verder wordt op verschillende plaatsen een vlootschouw georganiseerd waar bezoekers de boten van zeer dichtbij kunnen bekijken. In historische stad Delft is het corso op zondagmiddag te bewonderen in de haven.
Meer informatie
Alle informatie over de route, locaties en doorkomsttijden staan op varendcorso.nl. Hier kan men de bonte stoet ook live via de webcam volgen.