Open dagen bij Imkerij Elsenburg

In het weekend van 9 en 10 juli zijn de Landelijke Open Imkerijdagen, een evenement van de NBV en haar aangesloten lokale afdelingen. Dit jaar vinden de Open Imkerijdagen voor de zevende opvolgende keer plaats. In het weekend doen ongeveer 250 individuele imkers of lokale imkerverenigingen verspreid over het land mee. Imkerij Elsenburg in Rijswijk is ook deelnemer aan deze open dagen.

Beleef het bijenhouden van nabij. Wat doet een imker en waarom word je imker? Hoe gaat het oogsten van honing in zijn werk? Informatie over het houden van bijen. Uitleg over werksters, darren en de koningin. Kijken in de kijkkast en op zoek naar de koningin. Informatie over hoe ik mijn tuin of balkon bijvriendelijk kan inrichten. Hoe kan ik helpen de bijenstand te verbeteren? Eveneens dit jaar de uitleg van een jongedame van 12 jaar, die momenteel een imkercursus volgt en haar belevenissen komt vertellen.

De Imkerij Elsenburg doet dit op zaterdag 9 juli en zondag 10 juli van 10.00 tot 15.00 uur zijn de deuren van de bijenstal geopend. De bijenstal ligt op volkstuincomplex Lommerrijck aan het Jaagpad 5c in Rijswijk. Het complex is te bereiken via de Plaspoelpolder door de borden te volgen van herberg Vlietzicht.

Zaterdag en zondag is ook in het verenigingsgebouw de Aanloop geopend met onder andere een kijkkast met bijen achterglas, honing slingeren en diverse bijenproducten te koop.
Meer info: 06-57748582.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.