Wijzigingen parkeren in Rijswijk

Het parkeerbeleid in Rijswijk verandert. Er komt een nieuw systeem waar veel mensen mee te maken krijgen. De eerste verandering is dat parkeeropbrengsten voortaan een gemeentelijke belasting zijn. De boetes voor parkeren zonder daarvoor te betalen, gaan niet meer naar het Openbaar Ministerie, maar naar de gemeente. Dit wordt ook wel het fiscaliseren van het parkeerbeleid genoemd.

De tweede verandering betekent onder meer dat de papieren vergunningen verdwijnen. U kunt via de website www.rijswijk.nl een digitale parkeervergunning aanvragen en betalen. De kentekens van auto’s waarvoor een vergunning is afgegeven, komen in een digitale database. Handhavers krijgen speciale apparatuur waarmee ze kunnen controleren of voor auto’s in een vergunningengebied inderdaad een vergunning is afgegeven. Het blijft mogelijk om aan de balie in het gemeentehuis een vergunning aan te vragen.

Als men ergens kort op straat wil parkeren, bijvoorbeeld in Oud Rijswijk, bij het winkelcentrum In de Bogaard of in een andere buurt waar belanghebbendenparkeren geldt? Dan kan er met een pinpas bij een automaat of met uw mobiele telefoon via een parkeerapp betaald worden. De blauwe zones in de gebieden waar belanghebbendenparkeren geldt, verdwijnen. Daar komen automaten op straat, zodat iedereen in principe overal kan parkeren.

De kraskaart voor bezoekers verdwijnt. Deze is na 31 december 2016 niet meer verkrijgbaar. De kraskaarten blijven tot 1 januari 2018 geldig. Het bezoek kan via de telefoon of digitaal via een app of de website aan- en afmelden bij de gemeente. Of het bezoek betaalt zelf via de automaat of mobiele telefoon voor het parkeren. Hoe dat precies in zijn werk gaat, is nog niet bekend. Die informatie volgt nog. Het zal op ongeveer dezelfde manier zal gaan als in Delft en Den Haag.
De gemeente houdt informatiebijeenkomsten over het nieuwe parkeerbeleid. Men kan daar binnenlopen en vragen stellen aan medewerkers van de gemeente.

De locaties zijn: op zaterdag 3 september van 12.00 tot 16.00 uur op de markt in de Herenstraat ter hoogte van het museum; donderdag 8 september van 16.00 tot 20.00 uur in het bedrijfsverzamelgebouw De Compagnie, Geestbrugkade 32; en zaterdag 10 september bij het Tijdelijke Stadhuis op het Strandwalfestival.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.